Witaj na naszym starym blogu!
Nie dziw się, że dawno nic nie napisaliśmy nowego, bo tak jak wspomnieliśmy, ten blog jest stary (nawet starszy od węgla) i jakiś czas temu założyliśmy nowy - ciekawszy i ładniejszy 😄 Piszemy tam nie tylko o Prześwietl.pl, informacji gospodarczej i open data, ale również i o wielu innych zajawkach, jakie mamy jako zespół Transparent Data. Nowy blog z aktualnymi wpisami i całym archiwum stąd znajdziesz tutaj
Kategorie: CEIDG, Krajowy Rejestr Sądowy, Ogólnie 16/10/2014

Jakie informacje znajdziemy na profilu osoby?

Rate this post

Na prześwietl.pl oprócz dokładnego sprawdzenia firm, mamy również możliwość prześledzenia historii biznesowej osób fizycznych. Jeśli znamy nazwę firmy, w którą zaangażowana jest interesująca nas osoba to najprostszym sposobem będzie odwiedzenie zakładki „Osoby kluczowe” na profilu firmy. Z kolei jeśli nie jest nam znana dokładna nazwa, wystarczy że wyszukamy interesujące nas imię i nazwisko, a w wynikach wyszukiwania ukaże nam się lista, na której znajdziemy interesujący nas profil.

1

Po wejściu na profil osoby, pierwszą informacją jaką ujrzymy jest liczba firm, w których osoba aktualnie jest zaangażowana oraz była zaangażowana. W przypadku Pana Marcina Plichty jest to odpowiednio 4 oraz 10. W zakładce „Obecne zaangażowanie” możemy prześledzić bieżącą aktywność biznesową, wraz z podziałem na stanowiska pełnione w spółkach. Oprócz  spółek prawa cywilnego, w naszym serwisie można również znaleźć informację o działalnościach gospodarczych, prowadzonych przez osobę fizyczną . Z naszej wiedzy wynika, że obecnie jesteśmy jedynym serwisem na rynku, któremu udało połączyć się dane z KRS oraz CEIDG. W przedstawianym przypadku widzimy, że  Pan Plichta prowadził działalność gospodarczą pod  byłym nazwiskiem Stefański.

2

Kolejną zakładką jaką ujrzymy są „Powiązania„, w której znajdziemy graficzne przedstawienie zależności między poszczególnymi pomiotami oraz listę osób będących w kręgu powiązań.

3

W zakładce „Analiza działalności” prześledzimy czy spółki, w które jest zaangażowana „prześwietlana” osoba nie mają problemów takich jak: upadłość, likwidacja, zaległości finansowe, kurator, brak zarządu, bezskuteczna egzekucja komornicza czy wpis na listę KNF.

4

analogicznie możemy sprawdzić w ten sam sposób historyczne zaangażowanie.

5

W zakładce „Portfel udziałów” znajdziemy  wysokość posiadanych udziałów w spółkach.

6

„Działalność” pokaże nam informacje o zajmowanych pozycjach w firmach na osi czasu. Pozwala to na spojrzenie na całościową działalność osoby w jednym miejscu.

7

Możliwość komentowania jest wyłączona.