Witaj na naszym starym blogu!
Nie dziw się, że dawno nic nie napisaliśmy nowego, bo tak jak wspomnieliśmy, ten blog jest stary (nawet starszy od węgla) i jakiś czas temu założyliśmy nowy - ciekawszy i ładniejszy 😄 Piszemy tam nie tylko o Prześwietl.pl, informacji gospodarczej i open data, ale również i o wielu innych zajawkach, jakie mamy jako zespół Transparent Data. Nowy blog z aktualnymi wpisami i całym archiwum stąd znajdziesz tutaj
Kategorie: Ogólnie 14/02/2017

Miłość, Walentynki i romantyzm w nazwach polskich podmiotów gospodarczych

Rate this post

Dziś 14 luty, a wiadomo – 14 luty bez miłosnej wrzuty, to tak jakbyśmy postanowili dzisiejszego poranka powiosłować po drewnianym morzu. Zatem przeszukaliśmy naszą bazę informacji gospodarczej o wszystkich podmiotach zarejestrowanych w Polsce w poszukiwaniu odrobiny uczucia. Rodzima kreatywność kolejny raz nie zawiodła publiczności!

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych znalezisk, wśród których szczególne wyróżnienie od naszej firmy w postaci głośnych oklasków otrzymuje oficjalnie fundacja Miłośćktórej KRS – z racji znalezienia się w stanie likwidacji – zmienił nazwę rejestrową na Miłość w Likwidacji 😉

miłośc-w-likwidacji-przeswietl-fb

 

 

Najbardziej aktywną grupą podmiotów wykorzystujących słowo miłość w swych nazwach są właśnie fundacje i stowarzyszenia. W tej grupie znajdziemy inspiracje synonimami (Pokochać Miłość) oraz inspiracje marynistyczne (Kurs Na MiłośćSter na Miłość), a także wielbicieli przerabiania przysłów (Czas To Miłość) i gier integracyjnych (Miłość! Podaj Dalej).

milosc-nazwy-stowarzyszenia

Fundacjom i stworzyszeniom, których szczytna misja opiera się zazwyczaj na niesieniu pomocy bliźnim, słowo miłość zawsze będzie pasowało. Jakkolwiek, by go nie użyć – odzwierciedli właściwą ideę.

Słowo miłość pasować może jednak do różnych aktywności gospodarczych, nie tylko fundacji. Znaleźliśmy m.in. restaurację Miłość oraz spółkę zajmującą się produkcją lodów (Moja Miłość).

milosc-nazwy

A co ze słowem dnia, Walentynkami? Okazuje się, że użycie tego słowa w nazwie biznesu, który działa nie tylko w ten jeden szczególny dzień, również może okazać się dobrym pomysłem. Cukiernie, kawiarnie, sklepy, a nawet domy wczasowe czy wynajem pokoi nie obawiają się, że ich Klienci pomyślą, że biznesy te zamknięte są przez pozostałe 364 dni w roku.

nazwy firm

Idąc dalej za słowami konotacyjnie czułymi, mamy jeszcze w zanadrzu słowo romantyczność. 

Nazwa kwiaciarni Romantyczny Zakątek nikogo nie zdziwi, jednak już Przedsiębiorstwo Romantycznych Zagajników zajmujące się zagospodarowniem terenów zielonych raczej intryguje miękkością linii uderzających o twardy brzeg biznesu.

romantyczny-zagajnik

Nie zapominajmy jednak, że miłość pokazać można na różne sposoby – nie zawsze jest to romantyzm, czasem miłość okazujemy przez troskę. I tak całkowicie przypadkiem natknęliśmy się na działalność gospodarczą Czuła Troska zajmującą się wyszukiwaniem miejsc pracy i pozyskiwaniem pracowników.

czula-troska

Możliwość komentowania jest wyłączona.